Strona głównaAktualnościAkcja "Trzeźwość" na terenie całego kraju

Akcja „Trzeźwość” na terenie całego kraju

Policjanci kamiennogórskiej drogówki w poniedziałek (16 lutego) od wczesnych godzin porannych prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na badanie stanu trzeźwości kierujących. Ta akcja trwa przez dwa dni – poniedziałek i wtorek – na terenie całego kraju. 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dzisiejszego poranka zatrzymali już „wczorajszego” kierującego – 40-latek z powiatu kamiennogórskiego miał w organizmie 0,32 promila alkoholu, co oznacza stan po użyciu alkoholu. 

Konsekwencje? Zatrzymane prawo jazdy, skierowanie wniosku o ukaranie do sądu, a finalnie – zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna do 30 tysięcy złotych. 

Przypominamy również, że zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym policjant jest uprawniony do żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. 

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy innych środków jest skrajnie niebezpieczne – zmieniona percepcja, zaburzenia widzenia i osłabione reakcje – to nie stan, w którym powinno prowadzić się jakikolwiek pojazd. Apelujemy – piłeś? Nie jedź – to takie proste. 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze młodszy aspirant Katarzyna Trzepak

Poprzedni artykuł
spot_img
spot_img

Musisz przeczytać