Strona głównaAktualności"Majówkowe granie" nad "Zalewem" w Kamiennej Górze

„Majówkowe granie” nad „Zalewem” w Kamiennej Górze

Trzy zupełnie różne muzyczne światy – i każdy wciąga bez reszty. Trzy koncerty, jedna scena, zero nudy.

17:00 | SWADA – folkowa podróż pełna pasji.

To trio to esencja folkowej energii i irlandzkiego ducha – choć nie tylko! Swada łączy różnorodne doświadczenia muzyczne z miłością do tradycyjnych brzmień. Ich koncert to nie tylko muzyka, to opowieść – o ludziach, dźwiękach i emocjach.

Skrzypce, flet i gitara – a wszystko to w rękach muzyków, którzy żyją tym, co grają. Zagrają razem Emolka (skrzypce, wokal) – żywioł i liryka w jednym, Agnieszka Sobków (flet, wokal) – precyzja i melodyjność oraz Wojtek Maziakowski (gitara, wokal) – rytmiczna podstawa i akustyczna harmonia

18:30 | KOSMOS MEGA SOUND SYSTEM – 30 lat reggae i dubowej energii.

Legenda polskiej sceny sound systemowej! Projekt DJ-a Jaśka, który od 1994 roku rozkręcił ponad 720 imprez – od klubowych nocy po festiwalowe sceny. Reggae, ska, dub, drum & bass – Kosmos to prawdziwy miks gatunków i klimatów, który nie pozwala stać w miejscu.

Z własnym nagłośnieniem, świetną selekcją i niepowtarzalną energią, przeniosą Was na jamajskie fale – bez ruszania się z Kamiennej Góry!

20:00 | CZARNA WIŚNIA – rap ze Śląska, który niesie.

Flawless, Konieczny i Mycek – trzech gości, którzy od 2022 roku konsekwentnie robią swoje na rapowej mapie Polski. Zaczęli w Bielsku-Białej, dziś mają na koncie kilka płyt, festiwal (# TNJFestival), koncerty z topowymi raperami (Paluch, Kali, JANEK.) i własne studio w Katowicach. Ich styl? Surowy, emocjonalny, autentyczny. Ich koncerty? Konkretna dawka energii i mocnych tekstów.

Czarna Wiśnia w Kamiennej Górze – to się musi wydarzyć.

Źródło: Centrum Kultury w Kamiennej Górze

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

Musisz przeczytać