wtorek, 31 stycznia, 2023
More
  Strona głównaWydarzenia140 rocznica linii kolejowej Královec - Lampertice - Žacléř

  140 rocznica linii kolejowej Královec – Lampertice – Žacléř

  -

  W związku z przypadającą 140 rocznica linii kolejowej Královec – Lampertice – Žacléř dziś 21 maja 2022 r. uruchomione zostało połączenie kolejowe z wyjątkową przejażdżką zabytkowym pociągiem.

  W programie dnia znajdzie się również marsz turystyczny, który wyruszy w sobotę 21 maja o godz. 13.00 z dworca kolejowego w Žacléřu i zakończy się po siedmiu kilometrach na dworcu kolejowym w Královcu. Tam każdy otrzyma pamiątkową koszulkę. Stamtąd uczestnicy mogą wrócić pociągiem do Žacléřa.

  Kolejnym wydarzeniem będzie 13 Noc Muzeów w Muzeum Miejskim na Rýchorskim náměstí, poświęcona 140. rocznicy powstania kolei lokalnej Královec – Žacléř. Na zwiedzających czekają dwie nowe wystawy poświęcone kolei, warsztaty plastyczne, warsztaty kuglarskie i przedstawienie kukiełkowe. Noc Muzeów rozpoczyna się o godz. 16.00.Oprócz mnóstwa fotografii, trójwymiarowych obiektów i ciekawostek o historii toru, wystawione będą także modele Michała Bednára i Martina Stejskala. Martin Stejskal zaprezentuje 3,4 m model Dworca Żakler.

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły