(Nie)trzeźwy poniedziałkowy poranek

0
101

Ponad 600 badań na stan trzeźwości i trzy osoby, które postanowiły wsiąść za kierownicę po alkoholu. To wyniki poniedziałkowej akcji ruchu drogowego na terenie powiatu kamiennogórskiego. Jeden z nich miał ponad 3 promile! Kompletnie nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu zmierzy się z konsekwencjami swojego czynu.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego postanowili w poniedziałek, 14 listopada 2022 roku, sprawdzić stan trzeźwości kierujących po długim weekendzie. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 600 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety okazało się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie stwarza na drodze osoba kierująca pojazdem po alkoholu.

Dwóch kierujących pojazdami osobowymi – 45-latek i 52-latek z terenu powiatu kamiennogórskiego – wydmuchali trochę ponad 0,4 promila i obydwaj stracili uprawnienia do kierowania. Za wykroczenie, które popełnili grozi im kara aresztu, grzywna do 30 000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Niechlubny rekord padł jednak po godzinie 07:00. Wynik badania stanu trzeźwości 52-letniego kierującego z powiatu kamiennogórskiego to ponad 3 promile, a tendencja kolejnego badania była wzrostowa!
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu zmierzy się z konsekwencjami swojego czynu. Oprócz wysokiej grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie prowadź po alkoholu! Stwarzasz zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu!

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj