Miał być zysk- jest wielka strata .

0
85
edf

W środę, 21 grudnia 2022 roku, do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zgłosił się 61-latek, który zwabiony wypłatą dużego zysku, zainstalował na swoim komputerze aplikację Any Desk i stracił w ten sposób ponad 20 tysięcy złotych. Kamiennogórscy policjanci ostrzegają przed fałszywymi telefonami i instalowaniem dodatkowych aplikacji do rzekomej obsługi konta!

Przeniesienie dużej części życia w wirtualny świat, ma na pewno wiele plusów. Niestety wraz z internetem pojawiły się nowe metody oszustw. Jednym z nich są właśnie przestępstwa na tzw. „zdalny pulpit”, o czym przekonał się 61-latek z Kamiennej Góry.

Mężczyzna otrzymał telefon, w którym zapewniano go o wysokim zysku na jego kontach. Oszust przekonywał kamiennogórzanina, że do wypłaty tych środków potrzebna jest dodatkowa aplikacja. Niestety po namowach osoby podającej się za pracownika banku, zainstalował on aplikacje Any Desk na swoim komputerze. W wyniku tej operacji przestępca otrzymał dostęp do pulpitu komputera seniora. 61-latek zorientował się, że z jego konta dokonano przelewów środków na kwotę ponad 20 tysięcy złotych!

Kamiennogórscy policjanci przypominają:

Aplikacja Any Desk to program służący do kontrolowania urządzeń przez internet – zainstalujesz ją podczas rozmowy i utracisz dostęp do swojego telefonu czy komputera! Jeśli padnie z ust rozmówcy propozycja zainstalowania dodatkowego oprogramowania typu Any Desk, możesz być pewien, że to oszustwo;

NIGDY NIKOMU nie udostępniaj swojego konta bankowego i danych logowania! Tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje;

Jeśli osoba podająca się za pracownika banku żąda zweryfikowania Twoich danych i danych konta lub zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania rozłącz się i zadzwoń do biura obsługi klienta Twojego banku.

Ostrzegajmy przed tymi oszustwami swoich bliskich!

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj