22-letni kierowca pod wpływem narkotyków wyeliminowany z ruchu

0
169

W dniu 01 czerwca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, którzy pełnili służbę w patrolu podczas służby nocnej, mieli pełne ręce roboty. Zaraz po tym, jak zakończyli czynności z zatrzymanym za posiadanie metamfetaminy 28-latkiem, w ich ręce wprost i dosłownie wpadł na jednej z głównych ulic Kamiennej Góry kierujący AUDI A3, który jak się szybko okazało, znajdował się pod wpływem narkotyków. 22-latek przyznał od razu, że zanim wsiadł za kierownicę palił marihuanę z kolegą. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd, a kierowcę przewieźli do szpitala w celu pobrania krwi, której wynik posłuży, jako dowód w prowadzonym postępowaniu karnym. Również prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane.

Policjanci apelują i proszą, by nie wsiadać za kierownicę, kiedy znajdujemy się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Stanowimy wówczas śmiertelne zagrożenie nie tylko dla nas samych, o czym zapominać nam nie wolno.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Jednak pamiętajmy, że gdy sprawcą wypadku była osoba w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do 12 lat i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, bez możliwości skrócenia. Dla porównania, trzeźwi sprawcy wypadków śmiertelnych lub skutkujących trwałym kalectwem są karani więzieniem do lat 8, a sprawcy lżejszych wypadków – do lat 3.W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca brał udział w wypadku, ale go nie spowodował i nie naruszył zasad bezpieczeństwa w ruchu, także ponosi odpowiedzialność prawną związaną z prowadzeniem pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj