wtorek, 31 stycznia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjna64-letni sprawca przemocy domowej usiłował przekupić policjantów, by nie trafić do aresztu.

  64-letni sprawca przemocy domowej usiłował przekupić policjantów, by nie trafić do aresztu.

  -

  14 czerwca br. do policyjnego aresztu trafił 64-letni mężczyzna, wobec którego istniało podejrzenie, iż znęca się psychicznie nad swoją żoną, który chcąc uniknąć zatrzymania, proponował policjantom łapówkę. Za popełnione przestępstwo zatrzymany odpowie teraz przed sądem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  W dniu 14 czerwca br. kamiennogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie na terenie gminy Lubawka, dotyczące przemocy domowej. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastali 49-letnią kobietę, która twierdziła, iż mąż znęca się nad nią psychicznie, regularnie nadużywając alkohol, pod wpływem którego niepokoi ją, nie pozwala spać i się awanturuje. 64-latek w wydychanym powietrzu w chwili interwencji miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów do zachowania zgodnego z prawem, nie chciał się uspokoić i nie wykonywał wydawanych mu poleceń. W związku z powyższym mundurowi przystąpili do czynności, mających na celu zatrzymanie go do wyjaśnienia, w trakcie którego kilkukrotnie mężczyzna usiłował przekonać funkcjonariuszy, by tego nie robili, to im zapłaci.

  64-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący wręczenia korzyści majątkowej, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta Foto: KP Lubawka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły