Policja ostrzega !!

0
165

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ !! Oszuści ponownie atakują, podając się za policjantów !!

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność. W dniu wczorajszym na terenie Kamiennej Góry doszło ponownie do oszustwa metodą „na policjanta”.Mieszkanka naszego powiatu uwierzyła w fałszywą historię przedstawioną w rozmowie telefonicznej przez rzekomego policjanta naszej Komendy i przekazała oszustowi dane do swojego konta bankowego, z którego wypłacił pieniądze w kwocie łącznej 6 tys. zł. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i prywatne hasła do naszych kont. Pod żadnym pozorem nie przekazujemy takich danych! Jeżeli w słuchawce telefonu słyszymy podobne historie, należy jak najszybciej się ROZŁĄCZYĆ i powiadomić Policję. Numer telefonu do oficera dyżurnego kamiennogórskiej policji – 47 873 62 00.

Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, że dzwoni do nas oszust, koniecznie najpierw rozłączmy połączenie, a następnie wybierzmy powyższy numer telefonu.

Pamiętajmy w rozmowie z naszymi seniorami, przekażmy im tą kolejność. Ponieważ oszuści proszą, by się nie rozłączać a następnie wybrać numer 112, by potwierdzić swoją wersję. Seniorzy, myśląc, że dzwonią na numer alarmowy, tak naprawdę przez cały czas są w połączeniu z oszustem, w związku z czym zgłasza się po chwili nie dyspozytor numeru alarmowego, a podstawiona osoba udająca policjanta, która potwierdza wersję oszusta.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj