Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – jak dodawać ?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstała aby każdy z dostępem do internetu mógł zgłosić pojawiające się zagrożenia w jego rejonie. Wystarczy kilka kliknięć i uciążliwe dla obywateli problemy można zaznaczyć i opisać na mapie. Funkcjonariusze są dysponowani w dane miejsca i weryfikują zgłoszenia. Następnie w przypadku potwierdzenia, dążą do wyeliminowania niepożądanego zachowania.

Jak dokonać zgłoszenia?

Wystarczy wejść na stronę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub ściągnąć aplikację mobilną Geoportal Mobile – Aplikacje w Google Play.

Po wejściu na stronę w lewym dolnym rogu należy kliknąć przycisk „+” – dodaj. Po tym działaniu wyświetli nam się okno, w którym możemy wybrać kategorię danego zagrożenia.

Po wybraniu danego problemu przechodzimy do mapy Polski. Możemy samodzielnie przybliżać rejon, który nas interesuje lub skorzystać z wyszukiwarki adresu. Znajduje się ona w lewym górnym rogu. Następnie, po załadowaniu mapy, zaznaczamy dokładny punkt występowania zagrożenia. Kolejnym krokiem jest opisanie danego problemu. Mamy również możliwość dodania fotografii, która pozwoli na jego zobrazowanie. Po wypełnieniu formularza, zapisujemy go. Nasze zgłoszenie powinno pojawić się na mapie zagrożeń.

Co dzieje się po wykonaniu zgłoszenia?

Występujące zagrożenia są dzielone na wydziały w danej komendzie. Dla przykładu: przekraczanie prędkości – na Referat Ruchu Drogowego, a spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – na Wydział Prewencji. Następnie funkcjonariusze otrzymują adresy oraz opisy zgłaszanych problemów i są dysponowani aby je zweryfikować. Następują wzmożone kontrole w tych rejonach, a policjanci dążą do wyeliminowania niepożądanych zachowań.

Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka