Adam Małysz z wizytą w Lubawce

0
87

Dziś 5 września br. do Lubawki zawitał wielokrotny mistrz skoków,Prezes PZN – Adam Małysz, wraz z trenerem-koordynatorem Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „Orlen Szukamy Następców Mistrza” – Maciejem Maciusiakiem. Robocza wizyta w pierwszej części odbyła się pod “naszą skocznią” gdzie sam prezes oglądnął obiekt i jego walory.

Wizytę zainicjował radny Rafał Czura oraz dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce Marcin Makaś. W spotkaniu uczestniczył prezes klubu LUKS-SKI Lubawka Jan Szymiczek oraz Katarzyna Postrach z MGOK. Prezes PZN zapowiedział pomoc i wsparcie, zarówno przy pozyskiwaniu środków na budowę skoczni treningowych jak też przy procesie szkoleniowym, jeżeli takowy zostanie uruchomiony, m.in. przez wsparcie merytoryczne jak i przekazanie sprzętu na rzecz młodych skoczków.

W drugiej części wizyty goście spotkali się w lubawskim urzędzie z włodarzami miasta burmistrz Ewą Kocembą i zastępcą burmistrza Sławomirem Antoniewskim

Na uwagę zasługuje fakt ,że jest to pierwsza i liczymy ,że nie ostatnia wizyta Adama Małysza na naszych terenach,Wspomniany trener i koordynator Macieje Maciusiak w latach świetnośći naszej skoczni był uczestnikiem jako skoczek i skakał na naszej skoczni.

Foto użyczone Video Jan Szymiczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj