sobota, 26 listopada, 2022
More
  Strona głównaKronika policyjnaAkcja „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  Akcja „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  -

  W dniu 24 maja 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego odbywały się działania związane z akcją „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Miała ona na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

  „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” to akcja, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa szczególnie w obrębie przejść dla pieszych. Piesi, w odróżnieniu od kierujących pojazdami, nie są chronieni przed uderzeniem poprzez pasy bezpieczeństwa czy formę samochodu. Dlatego zgodnie z planem działań prewencyjnych, dnia 24 maja 2022 roku, na terenie powiatu kamiennogórskiego odbywała się wskazana akcja.
  Podczas tych działań funkcjonariusze kamiennogórskiej drogówki skontrolowali ponad 20 pojazdów. Zdecydowana większość nie stosowała się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety zdarzyły się osoby, które parkowały na środku chodnika utrudniając ruchu lub w rejonie przejścia dla pieszych.
  Kierowcy, postawcie się w sytuacji pieszego. Zatrzymując pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych zasłaniacie widoczność – jak i dla osoby, która chce skorzystać z przejścia, tak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Prowadzi to do bardzo niebezpiecznych sytuacji, w których ktoś może stracić życie lub zdrowie.

  Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły