Akcja „NURD” w województwie dolnośląskim

0
121

Policjanci od wczesnych godzin porannych na drogach województwa dolnośląskiego prowadzą wzmożone działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego m.in. pieszych czy rowerzystów. Kamiennogórscy funkcjonariusze ruchu drogowego również biorą udział w przedmiotowej akcji zwracając szczególną uwagę na zachowania przy przejściach dla pieszych.

40% ofiar wypadków drogowych to nadal niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Są to osoby, których przed uderzeniem nie chroni karoseria pojazdu czy pasy bezpieczeństwa. Dlatego ich obrażenia w kontakcie z samochodami są dużo poważniejsze.

Dzisiaj, tj. 31 stycznia 2023 roku, na dolnośląskich drogach prowadzone są wzmożone działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli między innymi pieszych czy rowerzystów.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry od wczesnych godzin zwracają szczególną uwagę na ten właśnie element, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

Warunki na drogach są nadal trudne, dlatego pamiętajmy o tym aby zwolnić i uważnie obserwować otoczenie! Kierowco pamiętaj, że przed przejściem dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność!
Piesi również pamiętajcie o tym, że samochód nie zatrzyma się na śliskiej powierzchni od razu. Droga hamowania jest wydłużona, więc bądźcie ostrożni podczas korzystania z drogi.

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj