środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaKronika policyjnaAkcja - "Odpowiedzialny pasażer"

  Akcja – “Odpowiedzialny pasażer”

  -

  Kamiennogórscy mundurowi mając na uwadze panujący w Polsce stan epidemiologiczny oraz znaczny wzrost zachorowań na Covid 19, a także nieodpowiedzialne zachowanie osób poruszających się komunikacją miejską, przeprowadzili w dniu dzisiejszym wzmożone działania pod kryptonimem „ Odpowiedzialny pasażer”.

  W dniu dzisiejszym (19 listopad 2021 r.) od wczesnych godzin rannych, policjanci kamiennogórskiej drogówki prowadzili kontrole autobusów, busów świadczących usługi z zakresu przewozu osób.

  Funkcjonariusze kontrolowali czy w transporcie publicznym, przestrzegany jest obowiązek zasłaniania ust i nosa, który dotyczy zarówno kierowców jak i pasażerów.

  W trakcie działań dokonano kontroli 13 autorów, ujawniono trzy osoby niestosujące się do nakazu zakrywania ust i nosa, zatrzymano jeden dowód rejestracyjny.

  W przypadku kontroli osoby nieletniej, która podróżuje autobusem i nie stosuje się do obowiązku zasłaniania ust i nosa nie zostanie zastosowany mandat karny, co jednak nie zwalnia jej od odpowiedzialności. Nieletni będzie musiał liczyć się z konsekwencjami takich zachowań. Policjant wylegitymuje taką osobę i z tych czynności sporządzi notatkę, którą skieruje wraz z wnioskiem do sądu rodzinnego o przejaw demoralizacji nieletniego.

  Przypomnijmy, za brak maseczki w komunikacji miejskiej czy obiekcie zamkniętym możemy dostać mandat w wysokości 500 złotych. W szczególnych przypadkach policjanci skierują sprawę do sądu, wówczas kara może być nawet dziesięciokrotnie wyższa.

  Źródło: KPP Kamienna Góra asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły