Akcja – “Odpowiedzialny pasażer”

0
134

Kamiennogórscy mundurowi mając na uwadze panujący w Polsce stan epidemiologiczny oraz znaczny wzrost zachorowań na Covid 19, a także nieodpowiedzialne zachowanie osób poruszających się komunikacją miejską, przeprowadzili w dniu dzisiejszym wzmożone działania pod kryptonimem „ Odpowiedzialny pasażer”.

W dniu dzisiejszym (19 listopad 2021 r.) od wczesnych godzin rannych, policjanci kamiennogórskiej drogówki prowadzili kontrole autobusów, busów świadczących usługi z zakresu przewozu osób.

Funkcjonariusze kontrolowali czy w transporcie publicznym, przestrzegany jest obowiązek zasłaniania ust i nosa, który dotyczy zarówno kierowców jak i pasażerów.

W trakcie działań dokonano kontroli 13 autorów, ujawniono trzy osoby niestosujące się do nakazu zakrywania ust i nosa, zatrzymano jeden dowód rejestracyjny.

W przypadku kontroli osoby nieletniej, która podróżuje autobusem i nie stosuje się do obowiązku zasłaniania ust i nosa nie zostanie zastosowany mandat karny, co jednak nie zwalnia jej od odpowiedzialności. Nieletni będzie musiał liczyć się z konsekwencjami takich zachowań. Policjant wylegitymuje taką osobę i z tych czynności sporządzi notatkę, którą skieruje wraz z wnioskiem do sądu rodzinnego o przejaw demoralizacji nieletniego.

Przypomnijmy, za brak maseczki w komunikacji miejskiej czy obiekcie zamkniętym możemy dostać mandat w wysokości 500 złotych. W szczególnych przypadkach policjanci skierują sprawę do sądu, wówczas kara może być nawet dziesięciokrotnie wyższa.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj