Akcja „prędkość” w powiecie kamiennogórskim

0
104

Pogoda nie rozpieszcza, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. We wtorek policjanci Referatu Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole prędkości na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Warunki drogowe znacznie się pogorszyły, dlatego należy jeszcze bardziej uważać na drodze i zdjąć nogę z gazu. Aby sprawdzić czy kierowcy dostosowują się do warunków, policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry prowadzili, we wtorek 13 grudnia br., wzmożone pomiary prędkości w różnych miejscach na terenie powiatu kamiennogórskiego.

W ciągu całej akcji funkcjonariusze drogówki skontrolowali 42 pojazdy. Wykroczeń związanych z niestosowaniem się do ograniczeń prędkości było ponad 20%. Oczywiście kierujący sprawdzani byli również pod kątem innych elementów, między innymi obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, właściwego przewożenia ładunków czy stanu technicznego pojazdów.

Pamiętajmy, że zima jest czasem szczególnie trudnym i te kilka kilometrów mniej na prędkościomierzu może uratować nam życie.

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj