sobota, 25 listopada, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaZatrzymany za posiadanie amunicji i narkotyków.

  Zatrzymany za posiadanie amunicji i narkotyków.

  -

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego dnia 04 kwietnia br. dokonali zatrzymania poszukiwanego 28-latka. W jego mieszkaniu kilka dni wcześniej ujawniono amunicję oraz środki, których posiadanie jest zabronione.

  01 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego uzyskali informacje o poszukiwanym ukrywającym się na terenie Kamiennej Góry. Podczas przeszukania niestety nie odnaleźli mężczyzny, jednak zauważyli zawiniątko z suszem koloru brunatno-zielonego. Zainteresował ich również fakt ziemi rozsypanej w mieszkaniu. Okazało się, że kobieta przebywająca w pomieszczeniu wyrzuciła przez okno z 4 piętra doniczkę z rośliną konopi. Nie była to jedyna niespodzianka, policjanci ujawnili również 21 szt. amunicji 7,62 mm, granat ćwiczebny, elementy zapalnika UZGRM oraz części mechaniczne zapalników tarciowych. W związku z niebezpieczeństwem związanym z wymienionymi przedmiotami na miejscu musiał pojawić się oddział kontrterrorystyczny z Wrocławia. Na szczęście, oprócz amunicji, zabezpieczone rzeczy nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa, ponieważ nie zawierały materiałów wybuchowych.

  Natomiast w toku intensywnych czynności operacyjnych 04 kwietnia br. policjanci ponownie dowiedzieli się o miejscu przebywania 28-latka i niezwłocznie się tam udali. Po godz. 06:00 poszukiwany do odbycia kary został zatrzymany. Dodatkowo mężczyzna ten posiadał przy sobie marihuanę.

  W toku dalszych czynności przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły