środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościAustria: nowe rozporządzenie

  Austria: nowe rozporządzenie

  -

  W dniu 15.1.2021 wchodzi w życie nowe rozporządzenie dotyczące wjazdu do Austrii.


  Zgodnie z nim którym każda osoba wybierająca się do Austrii zobowiązana jest do elektronicznej rejestracji swojego przyjazdu w systemie Pre-Travel-Clearance (PTC) jeszcze przed podróżą. Przepisy te dotyczą także obywateli Austrii.

  Formularz rejestracyjny w języku niemieckim i angielskim jest do pobrania na stronie www.oesterreich.gv.at  Potwierdzenie rejestracji z systemu PTC należy mieć przy sobie w formie elektronicznej lub papierowej i okazać podczas kontroli.

  Istnieją wyjątki, na przykład dla osób regularnie dojeżdżających do pracy (Pendler) dla osób podróżujących tranzytem lub dla osób, które wjeżdżają do kraju z powodów rodzinnych, których nie można przesunąć – na przykład na pogrzeby.

  Osoby przybywające z regionów szczególnie zagrożonych pandemią, muszą się udać na 10-dniową domową kwarantannę, którą mogą przerwać najwcześniej po upływie 5 dni, robiąc test antygenowy lub test PCR, o ile wynik jest negatywny.

  Bez konieczności odbycia kwarantanny można obecnie wjechać do Austrii z: Australii, Finlandii, Grecji, Islandii, Japonii, Nowej Zelandii, Norwegii, Singapuru, Korei Południowej i Watykanu.
  Lista tych krajów może ulec zmianie.

  Źródło: gv.at

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły