środa, 8 lutego, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjna"Bezpieczne wakacje" - "Bezpieczny przedszkolak"

  “Bezpieczne wakacje” – “Bezpieczny przedszkolak”

  -

  Funkcjonariusze w ramach działań związanych z akcją “Bezpieczne wakacje” regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, w celu przeprowadzenia zajęć propagujących zachowania zwiększające poziom bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku w domu, nad wodą i w górach. Tym razem Kamiennogórscy mundurowi wraz z Komisarzem Lwem odwiedzili wychowanków Publicznego Przedszkola Nr 2 w Kamiennej Górze

  Funkcjonariusze w ramach działań związanych z akcją “Bezpieczne wakacje” regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, w celu przeprowadzenia zajęć propagujących zachowania zwiększające poziom bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku w domu, nad wodą i w górach. W trakcie tego typu spotkań z mundurowymi, dzieci uczą się bezpiecznych form zabawy. Omawiane są także bezpieczne zachowania w sytuacjach zagrożenia, jakie mogą spotkać najmłodszych w trakcie nadchodzących wakacji.

  Mundurowi wyświetlili przedszkolakom film edukacyjny pn „Bezpieczne zachowania”, za pomocą którego omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa przy zabawie w pobliżu wody, ruchliwych ulic, lasu i na podwórku. Maluchom przypomniane zostały również bezpieczeństwa dotyczące samodzielnego pobytu w domu i jego otoczeniu oraz bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi. Dzieciaki bardzo chętnie dyskutowały o tym, co wolno, a co jest zabronione, wykazując się przy tym bardzo dużą wiedzą, do czego niewątpliwie przyczynili się rodzice i opiekunki maluchów. Na koniec spotkania każdy maluch otrzymał element odblaskowy od Komisarza Lwa, który niewątpliwie był największa atrakcja spotkania profilaktycznego.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sp. szt. Marta Nieć Wierzbicka Foto: KPPKG / GA

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły