wtorek, 30 maja, 2023
More
  Strona głównaAktualnościBezpłatne badanie mammograficzne

  Bezpłatne badanie mammograficzne

  -

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy o bezpłatnych badaniach mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego. Można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

  Pracownia mobilna będzie stacjonowała w miejscowości:

  Kamienna Góra –  5 września w godzinach od 11.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Papieża Jana Pawła II 10B

  Lubawka –  5 września w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Piastowska 6

  Do bezpłatnej mammografii finansowanej przez NFZ uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  –  nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

  – lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

  Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

  Zapraszamy do rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz na stronie internetowej http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

  Przypominamy, że nie warto zwlekać z realizacją badań –  systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

  W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz  w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły