czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaBrałeś – nie jedź!

  Brałeś – nie jedź!

  -

  W czwartek policjanci kamiennogórskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 40-latka, który kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. W trakcie czynności wyszło na jaw, że prawdopodobnie nie była to tylko jedna substancja. Brałeś – nie jedź!

  W czwartek, 29 września 2022 roku, około 22:30 przy ul. Okrzei w Kamiennej Górze policjanci kamiennogórskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki Audi.

  Za kierownicą siedział 40-letni mężczyzna, który zachowywał się coraz bardziej niespokojnie. Funkcjonariusze podejrzewali, że za tą nerwowością może kryć się poważna przyczyna. Ich policyjny nos nie zawiódł. W trakcie czynności mieszkaniec Kamiennej Góry przyznał, że kilkadziesiąt minut wcześniej palił marihuanę. Wykonany tester narkotykowy potwierdził słowa mężczyzny. Ujawnił również, że zatrzymany może być pod wpływem nie tylko tego jednego środka. 40-latkowi została pobrana krew do badań aby uzyskać dokładne stężenia substancji, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

  Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo w przypadku tego przestępstwa orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły