Brutalnie zaatakowany w swoim mieszkaniu przez dwóch znanych mu mężczyzn

0
91

We wtorek (21.02.2023r.) po godzinie 17:00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Kamiennej Góry zostali zadysponowani do zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Pisarzowice.

Funkcjonariusze policji ustalili, że 66-letni mężczyzna został brutalnie zaatakowany w swoim mieszkaniu przez dwóch znanych mu mężczyzn, który „wpadli do niego w odwiedziny”. Senior miał być wielokrotnie uderzany po głowie i klatce piersiowej przez 25- i 31- latka, którzy żądali od niego pieniędzy. Poszkodowany wykorzystał chwilę nieuwagi i uciekł z mieszkania, a następnie powiadomił policję, podczas gdy sprawcy oddalili się z miejsca zabierając jego telefon. Mężczyzna z obrażeniami nie zagrażającymi jego życiu został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze rozpoczęli poszukiwania osób odpowiedzialnych za ten atak. Już kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Dodatkowo w trakcie czynności u 25-latka mundurowi ujawnili 55 porcji handlowych marihuany.

Po zapoznaniu się z materiałem, Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanych o kradzież rozbójniczą środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozić im może nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj