Gminny System Komunikacji Online w Lubawce

0
99

Nie musisz chodzić do Urzędu, to Urząd Miasta Lubawka odwiedzi Cię w domu, wszystkie sprawy załatwisz online

System jest bezpłatnym narzędziem, dzięki któremu możesz za pomocą paru kliknięć myszki, o dowolnej porze dnia i z każdego miejsca, sprawdzić np. swoje dane podatkowe, przeanalizować dokonane płatności lub odebrać decyzję podatkową. Ponadto umożliwia nam kontakt za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz pomaga w realizacji spraw, upraszczając formalności i procedury urzędowe.

Klikając tutaj -> e-urząd Lubawka załatwisz wszystkie swoje sprawy urzędowe.

Gminny System Komunikacji Online jest serwisem internetowym dostępnym przez stronę WWW, za pomocą którego mieszkaniec gminy między innymi otrzymuje dostęp do danych podatkowych i księgowych dotyczących jego osoby zgromadzonych w systemach informatycznych danego urzędu.

Najważniejsze korzyści z wdrożenia Gminny System Komunikacji Online:

  • Sprawy urzędowe możliwe do załatwienia w dogodnym czasie, 24 h na dobę/7 dni w tygodniu.
  • Nie ma potrzeby odwiedzania urzędu czy dzwonienia do jego pracowników, aby uzyskać informacje – większość danych można sprawdzić samodzielnie za pomocą Internetu.
  • Ograniczone drukowanie dokumentów. Podpis Profilem Zaufanym na dokumencie elektronicznym zastępuje odręczny podpis na dokumencie papierowym. Wdrożenie systemu oszczędza pieniądze i jednocześnie pozwala zadbać o ochronę naszego środowiska.
  • Wysyłanie pism, na przykład deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny, leśny, poprzez Gminny System Komunikacji Online dokonywane jest w pełni za pomocą Internetu.
  • Wypełniając wniosek, system uzupełni automatycznie dane osobowe, bez potrzeby ręcznego wypełniania swojego imienia, nazwiska, adresu czy numeru PESEL.
  • W przypadku składania korekty wniosku czy też kolejnego wniosku w tej samej sprawie będzie można wykorzystać z wcześniej wypełnionych formularzy i wpisać jedynie to, co się zmieniło.
  • System gwarantuje pełne bezpieczeństwo i poufność. Dzięki wykorzystaniu Profilu Zaufanego dostęp do konta jest chroniony przed dostępem osób nieuprawnionych.
  • Ekonomizacja czasu.

Źródło: UM w Lubawce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj