środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościCzeska Republika przedłuża stan wyjątkowy

  Czeska Republika przedłuża stan wyjątkowy

  -

  Jeśli sytuacja epidemiczna w Republice Czech nadal będzie się pogarszać, nie jest wykluczone, że w poniedziałek zostaną wprowadzone restrykcje odpowiadające 4. stopniowi w systemie przeciwepidemicznym PES. Sklepy zostaną jednak otwarte bez wyjątku – obiecał w czwartek na porannej konferencji prasowej minister zdrowia, Jan Blatný. 

  Przedłużenie stanu wyjątkowego do 23 grudnia oraz związanych z nim rządowych obostrzeń w walce z pandemią. Koalicji rządowej ANO i ČSSD w środę nie udało się przeforsować 30-dniowego okresu. W razie potrzeby rząd wystąpi o kolejne przedłużenie stanu wyjątkowego dzień przed jego wygaśnięciem.Rząd zmienił również zasady sprzedaży alkoholu na wynos na jarmarkach świątecznych oraz z okienek restauracji. Od dziś jest to możliwe, alkohol można jednak wypić dopiero po powrocie do domu. Przekreślił natomiast nadzieje zarówno właścicieli wyciągów i kolejek linowych, jak i miłośników sportów zimowych. Z wyjątkiem miejskich kolejek linowych, jak np. ta na praski Petrzyn, oraz zapewniających transport towaru do górskich schronisk turystycznych, kolejki nie mogą działać. Jak na razie otwarta zostaje natomiast kwestia wcześniejszego rozpoczęcia ferii świątecznych w szkołach. Jedną z propozycji jest 18 grudnia. 

  Źródło: mzcr.cz

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły