Czeski rząd poluźnia obostrzenia

0
241

Od poniedziałku 10 maja 2021 r. wracają do przedszkoli wszystkie dzieci. Przedszkolaki już nie będą testowane i nie będą musiały nosić maseczek.

Od poniedziałku usiądą w ławkach również uczniowie klas drugiego stopnia szkół podstawowych, w trybie rotacyjnym. Szkoły będą mogły testować swoich uczniów nie tylko testami antygenowymi, ale również testami PCR.

Bez maseczek na ulicy

Od poniedziałku będzie można chodzić na zewnątrz bez maseczek, jeśli w okolicy nie będzie więcej większej liczby osób. W pomieszczeniach maseczki będą ciągle obowiązkowe.

Sport i kultura

Od poniedziałku dzieci już mogą uprawiać organizowany sport na świeżym powietrzu. W jednym momencie na zewnątrz może sport uprawiać 30 osób w wieku do 18 lat, w pomieszczeniach dwie osoby.

Od 24 maja, jeśli nie dojdzie do znaczącego pogorszenia sytuacji epidemicznej, będzie można organizować imprezy kulturalne i sportowe. Obowiązywać będą jednak zasady przeciwepidemiczne, tzn. uczestnicy będą mieli obowiązek posiadania testów, będzie też ograniczona liczba widzów na widowni.

Od 10 maja można też odwiedzać galerie i muzea, jednak tylko indywidualnie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj