środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościCzeski Rząd - zaostrza zmiany covidowe

  Czeski Rząd – zaostrza zmiany covidowe

  -

  Turystyka? – to nie jest powód podróży do Czech !!!

  Zgodnie z nowymi przepisami do RC mogą przyjeżdżać osoby z uwagi na pracę, naukę i studia, dozwolone są także przyjazdy do placówek medycznych, na ślub i pogrzeb. Można też przyjechać do rodziny i najbliższych. Od soboty turystyka nie może być jednak powodem podróży do Republiki Czeskiej.

  Zgodnie z nowymi przepisami do RC mogą przyjeżdżać osoby z uwagi na pracę, naukę i studia, dozwolone są także przyjazdy do placówek medycznych, na ślub i pogrzeb. Można też przyjechać do rodziny i najbliższych. Od soboty turystyka nie może być jednak powodem podróży do Republiki Czeskiej. – Takie same zasady obowiązują w Austrii, Niemczech i Słowacji – stwierdził Tomáš Petříček, minister spraw zagranicznych Republiki Czeskiej. 

  Problem w górach .

  Tysiące ludzi zgromadziło się ostatnio na terenach górskich, co w tamtejszych gminach – na przykład w regionie Trutnova – znalazło odzwierciedlenie w dużej liczbie pacjentów z zakażeniem zakaźnym w szpitalach.

  Według Vošahlíka hotelarze mogą stracić wsparcie ze strony państwa. „Operatorzy i goście mogą być zagrożeni sankcjami w postępowaniu administracyjnym do 20 tys. koron za naruszenie obowiązków nałożonych przez środek kryzysowy” – dodaje Hana Malá z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Policja może wtedy nałożyć na miejscu grzywnę w wysokości dziesięciu tysięcy koron.

  Źródło: Tomáš Petříček Ministr zahraničních věcí České Republiky

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły