Czeski Rząd – zaostrza zmiany covidowe

0
311

Turystyka? – to nie jest powód podróży do Czech !!!

Zgodnie z nowymi przepisami do RC mogą przyjeżdżać osoby z uwagi na pracę, naukę i studia, dozwolone są także przyjazdy do placówek medycznych, na ślub i pogrzeb. Można też przyjechać do rodziny i najbliższych. Od soboty turystyka nie może być jednak powodem podróży do Republiki Czeskiej.

Zgodnie z nowymi przepisami do RC mogą przyjeżdżać osoby z uwagi na pracę, naukę i studia, dozwolone są także przyjazdy do placówek medycznych, na ślub i pogrzeb. Można też przyjechać do rodziny i najbliższych. Od soboty turystyka nie może być jednak powodem podróży do Republiki Czeskiej. – Takie same zasady obowiązują w Austrii, Niemczech i Słowacji – stwierdził Tomáš Petříček, minister spraw zagranicznych Republiki Czeskiej. 

Problem w górach .

Tysiące ludzi zgromadziło się ostatnio na terenach górskich, co w tamtejszych gminach – na przykład w regionie Trutnova – znalazło odzwierciedlenie w dużej liczbie pacjentów z zakażeniem zakaźnym w szpitalach.

Według Vošahlíka hotelarze mogą stracić wsparcie ze strony państwa. „Operatorzy i goście mogą być zagrożeni sankcjami w postępowaniu administracyjnym do 20 tys. koron za naruszenie obowiązków nałożonych przez środek kryzysowy” – dodaje Hana Malá z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Policja może wtedy nałożyć na miejscu grzywnę w wysokości dziesięciu tysięcy koron.

Źródło: Tomáš Petříček Ministr zahraničních věcí České Republiky

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj