czwartek, 23 listopada, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaDachowanie w Ogorzelcu

  Dachowanie w Ogorzelcu

  -

  Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w sobotnią noc na terenie miejscowości Ogorzelec. 18-letni kierujący, jak sam przyznał, jechał z nadmierną prędkością i nie zdążył zareagować, kiedy na jezdnie wybiegły sarny. Z powodu prędkości stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Apelujemy – kierowco zwolnij!

  W sobotnią noc (25 września 2022 roku) około godziny 02:00 policjanci z Kamiennej Góry zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na terenie miejscowości Ogorzelec.
  W wyniku czynności prowadzonych na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 18-letni kierujący pojazdem marki Audi w terenie zabudowanym stracił panowanie nad samochodem. Przyczyną tej kolizji, jak sam przyznał świeżo upieczony kierowca, była nadmierna prędkość przez którą nie był w stanie prawidłowo zareagować, kiedy za zakrętem na drodze zauważył sarny. W wyniku gwałtownego manewru zjechał z drogi i dachował. Na szczęście, pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt z czterech pasażerów nie odniósł poważniejszych obrażeń.
  Mamy nadzieję, że młody kierowca taką lekcję zapamięta na długo i nie popełni więcej takiego błędu. Na pewno będzie mu o tym przypominać nałożony na niego mandat karny i 10 punktów karnych.
  Apelujemy – zwolnijcie!

  Przypominamy również, że kierowca, który w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy przekroczy liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć stwierdzi się, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2 (kolizja), art. 87 § 1 (kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu lub innych środków), art. 92a w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h lub art. 98 Kodeksu Wykroczeń – traci prawo jazdy!

  Źródło: KP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły