„Dłutem i pędzlem malowane” w Galerii Centrum Kultury w Kamiennej Górze

0
26

Zaproszenie na wystawę twórczości Rudolfa Gruceli od 15 – 25 listopada 2022 r. Galeria Centrum, I piętro, wejście A i C

Rudolf Grucela tworzy głównie w drewnie. W dorobku artystycznym znajdziemy również prace wykonane w miedzi i metalu. Wykonał rzeźbę anioła, którą można oglądać w Parafii M.B. Różańcowej w Kamiennej Górze oraz postać Św. Anny w kościele Św. Anny w Krzeszowie.

W latach 60-tych i 70-tych pracował jako ślusarz w zakładzie produkcyjnym “Floreta” i w tym czasie powstały jego pierwsze prace tworzone w drewnie i metalu. Przy ich wykonaniu współpracował z miejscowym szopkarzem Panem Andrzejem Morańskim.

W latach 80-tych rozpoczął własną działalność, a w 1992 roku powstała spółka PIB ” Rudolf Grucela i synowie”. Po przejściu na emeryturę powrócił do swojej pasji i zaczął rzeźbić. Jego prace nawiązują do miejsc z których pochodzi, ale są to również prace o tematyce religijnej.

Obok prac autora wystawione są również obrazy jego siostry Anny. Wernisaż w dniu 15 listopada połączony był z obchodami 80. urodzin Rudolfa Gruceli. Jubilatowi życzymy wszelkiej pomyślności i niegasnącego zapału do tworzenia nowych form, a wszystkich zapraszamy na wystawę do Galerii Centrum.

Wstęp wolny.

Źródło: Centrum Kultury w Kamiennej Górze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj