Dolnośląski Alarm Smogowy

0
218

Dzisiaj w Jeleniej Górze, w przeddzień Dnia Czystego Powietrza, stanął dwumetrowy model ludzkich płuc. Instalacja, wykonana z białego przepuszczalnego materiału, poprzez filtrowanie powietrza imituje oddech człowieka. Dzięki umieszczonym wewnątrz urządzeniom pomiarowym pomoże zbadać jakość powietrza, którym oddychamy – im bardziej jest zanieczyszczone, tym ciemniejsze będą stawały się „płuca”.

ako samorząd województwa robimy wszystko co w naszej mocy, aby poprawić jakość powietrza w regionie. W 2017 roku dolnośląski sejmik przyjął uchwały antysmogowe wskazujące właściwe i zabronione zachowania. Każdego roku przeznaczamy ogromne środki finansowe na inwestycje i działania skierowane na walkę ze smogiem.

Na początku bieżącego roku wystartowaliśmy również z kampanią „Czyste zasady”, której celem jest uświadomienie mieszkańcom regionu, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie oraz środowisko. Instalacja, która pojawiła się w Jeleniej Górze, to jeden z elementów kampanii, realizowany przez Instytut Rozwoju Terytorialnego we współpracy z Fundacja EkoRozwoju i Polskim Alarmem Smogowym. „Mobilne płuca” pod koniec miesiąca pojawią się również w Wałbrzychu.

Źródło: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj