czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościDolnośląski Alarm Smogowy

  Dolnośląski Alarm Smogowy

  -

  Dzisiaj w Jeleniej Górze, w przeddzień Dnia Czystego Powietrza, stanął dwumetrowy model ludzkich płuc. Instalacja, wykonana z białego przepuszczalnego materiału, poprzez filtrowanie powietrza imituje oddech człowieka. Dzięki umieszczonym wewnątrz urządzeniom pomiarowym pomoże zbadać jakość powietrza, którym oddychamy – im bardziej jest zanieczyszczone, tym ciemniejsze będą stawały się „płuca”.

  ako samorząd województwa robimy wszystko co w naszej mocy, aby poprawić jakość powietrza w regionie. W 2017 roku dolnośląski sejmik przyjął uchwały antysmogowe wskazujące właściwe i zabronione zachowania. Każdego roku przeznaczamy ogromne środki finansowe na inwestycje i działania skierowane na walkę ze smogiem.

  Na początku bieżącego roku wystartowaliśmy również z kampanią „Czyste zasady”, której celem jest uświadomienie mieszkańcom regionu, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie oraz środowisko. Instalacja, która pojawiła się w Jeleniej Górze, to jeden z elementów kampanii, realizowany przez Instytut Rozwoju Terytorialnego we współpracy z Fundacja EkoRozwoju i Polskim Alarmem Smogowym. „Mobilne płuca” pod koniec miesiąca pojawią się również w Wałbrzychu.

  Źródło: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły