wtorek, 30 maja, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaZatrzymania nietrzeźwych

  Zatrzymania nietrzeźwych

  -

  Policjanci z Kamiennej Góry trzykrotnie interweniowali w niedzielę wobec nietrzeźwych kierujących. Wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Kamiennej Góry ok. godziny 13:00, który dokonał ujęcia obywatelskiego. W ciągu następnych godzin czujnością pochwalić się mogą funkcjonariusze Straży Granicznej oraz rodzina jednego z kierujących, która uniemożliwiła mu kontynuowanie jazdy. Po raz kolejny apelujemy – piłeś, nie jedź!

  Pierwsze zgłoszenie pojawiło się około godziny 13:00 i dotyczyło ujęcia obywatelskiego przy ulicy Tkaczy Śląskich. Kierujący busem po wyjściu z samochodu zataczał się, co nie przeszkodziło mu w próbie ucieczki, kiedy próbował zatrzymać go zgłaszający interwencje. Wzorowa postawa obywatelska i skuteczna reakcja 41-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, a także szybka interwencja policji pozwoliło na zatrzymanie 56-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało prawie 3 promile alkoholu.

  Kolejna interwencja miała miejsce przy granicy czesko-polskiej w Lubawce około godziny 16:00, gdzie czujnością wykazał się patrol Straży Granicznej. Funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna, który wysiadł z samochodu ma problem z koordynacją. Podeszli do 32-latka i niestety ich przypuszczenia się potwierdziły, ponieważ wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna zaprzeczał, że go spożywał. Twierdził, że używał płynu do spryskiwaczy i stąd ten zapach.
  Policjanci z Kamiennej Góry przebadali mieszkańca powiatu kamiennogórskiego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promili alkoholu.

  Nie był to koniec nieodpowiedzialnych kierujących w tym dniu, ponieważ patrol interwencyjny przed godziną 17:00 został zadysponowany na teren miejscowości Olszyny. W tym przypadku to osoby z rodziny uniemożliwiły jazdę kierującemu motorowerem. Policjanci będący na miejscu przebadali niezadowolonego 53-latka na stan trzeźwości z wynikiem 3 promili.

  Za swoje czyny każdy z zatrzymanych mężczyzn odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły