środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatoweDwóch oferentów w konkursie na obligacje w Kamiennej Górze

  Dwóch oferentów w konkursie na obligacje w Kamiennej Górze

  -

  Dwóch oferentów wystartowało w konkursie, który ma wyłonić podmiot uprawniony do przeprowadzenia procesu nabycia obligacji komunalnych miasta Kamienna Góra.

  Oferty złożyły podmioty:

  • NWAI Dom Maklerski SA, ul. Nowy Świat 64, 00-357 Warszawa
  • Dom Maklerski BDM SA, ul. Stojałowskiego 27, 43-300 Bielsko – Biała

  NWAI Dom Maklerski zaproponował 2,55 procent marży dodawanej do stawki WIBOR. Pozostałe koszty wycenił na ponad 200 tys. zł. Dom Maklerski BDM zadowoliłby się marżą w wysokości 2,5 proc. dodaną do stawki WIBOR. Pozostałe koszty wycenił na ok. 120 tys. zł.

  Wyniki konkursu mają zostać ogłoszone jeszcze w tym miesiącu. Koszty emisji obligacji nie będą wyższe od kosztów zaciągnięcia kredytu w banku. Pozwalają za to na większą elastyczność w spłacie zadłużenia.

  Za 10 mln złotych, które uzyskamy dzięki emisji miejskich obligacji, dokończonych zostanie szereg dużych samorządowych inwestycji takich jak: Centrum Kultury, budowa ścieżki rowerowej oraz modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego, remont ul. Jana Pawła II i modernizacja hali sportowej przy SP1.

  Za najkorzystniejszą ofertę złożoną w konkursie została uznana ta przedstawiona przez Dom Maklerski BDM SA. Ten podmiot przeprowadzi proces nabycia obligacji komunalnych miasta Kamienna Góra.

  Źródło: UM Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły