Dzisiejsza akcja “Trzeźwy poranek”

0
168

Dzisiaj kamiennogórscy policjanci po raz kolejny od wczesnych godzin porannych brali udział w działaniach pn. “Trzeźwy poranek”. Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. Niestety mimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę na tzw. ,, podwójnym gazie” i tym razem funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego w stanie „po użyciu alkoholu”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze dzisiaj w godzinach porannych przeprowadzili akcję “Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 300 kierowców. Jak się okazało dwóch z nich jechało po alkoholu. Stracili już uprawnienia do kierowania pojazdami, zostaną osądzeni przez kamiennogórski sąd. Nietrzeźwym okazał się również rowerzysta zatrzymany do kontroli na terenie miasta Kamiennej Góry. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,90 promila alkoholu w organizmie. 

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z polskim prawem dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi <0,2 ‰ i <0,1 mg w wydychanym powietrzu.

Źródło / Foto : KPP Kamienna Góra Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj