Dzisiejszy “Trzeźwy poranek”

0
276

Dzisiaj kamiennogórscy policjanci po raz kolejny od wczesnych godzin porannych brali udział w działaniach pn. “Trzeźwy poranek”. Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. Niestety mimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę na tzw. ,, podwójnym gazie” i tym razem funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego w stanie „ nietrzeźwości”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze dzisiaj w godzinach porannych przeprowadzili akcję “Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 190 kierowców. Jak się okazało jeden z nich jechał po alkoholu. Funkcjonariusze podczas patrolowania miasta zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który poruszał się po drodze publicznej motorowerem marki ZIPP. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,80 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kamiennogórscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z polskim prawem dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi <0,2 ‰ i <0,1 mg w wydychanym powietrzu.

Źródło / Foto : KPP Kamienna Góra Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj