środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatoweFotopułapki na straży przed zaśmiecaniem ulic w Kamiennej Górze

  Fotopułapki na straży przed zaśmiecaniem ulic w Kamiennej Górze

  -

  Fotopułapki skutecznie odstraszają przed porzucaniem śmieci na kamiennogórskich ulicach. W monitorowanych miejscach nie tworzą się już dzikie składowiska.

  – Ten problem regularnie występował m.in. na ul. Waryńskiego. Dziś jest tam czysto — mówi Magdalena Bręśkiewicz z wydziału infrastruktury miejskiej i ochrony środowiska UM, który został wyposażony w mobilne kamery.

  Sprzęt kosztował 5 tysięcy złotych. Rejestratory można ukryć praktycznie w dowolnym miejscu. Urządzenia automatycznie, w czasie realnym przesyłają zdjęcia i filmy do pracowników wydziału. W przypadku rejestracji wykroczenia nagrania trafią do policji.

  Rotujemy monitoring miejsc. Kamery są instalowane na ulicach: Mostowej, Ogrodowej, Sportowej, Staszica, Waryńskiego, Katowickiej, Okrzei, Browarowej, Ściegiennego, Kościuszki, Legnickiej, Staszica i Księcia Bolka I. Tam najczęściej dochodzi do porzucania odpadów i niewłaściwej segregacji.

  Źródło: UM Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły