Grupa Energetyczna Engram z Marciszowa partnerem strategicznym

0
7

Grupa Energetyczna Engram z Marciszowa partnerem strategicznym uroczystej Akademii z okazji jubileuszu Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Uroczyste spotkanie, konferencja naukowo-techniczna, zjazd i bal Absolwentów – to tylko niektóre wydarzenia, które były częścią Jubileuszu 55-lecia Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Obchody jubileuszu odbyły się w miniony weekend (w dniach 27 i 28 października 2023 r.), a jego głównymi partnerami byli KGHM Polska Miedź, PGE – Polska Grupa Energetyczna oraz Engram – Grupa Energetyczna, działająca od 30 lat w budownictwie, górnictwie, energetyce oraz przemyśle z siedzibą w Marciszowie (powiat kamiennogórski).

Jubileusz to doskonała okazja do podsumowania pracy dydaktycznej i naukowo-badawczej Wydziału. To również okazja do rozważań na temat jego przyszłości i prowadzenia cennych dyskusji w gronie ekspertów reprezentujących ośrodki badawcze oraz świat biznesu. O ważnej roli tej synergii mówił Prezes Zarządu Grupy Energetycznej Engram Łukasz Moraś. Dziękując za lata wartościowej współpracy z uczelnią – bez której nie byłoby możliwe osiągniecie wielu założonych celów – podkreślił, że z nadzieją patrzy na kolejne dekady łączenia sił, by razem ulepszać branżę i dbać o bezpieczeństwo energetyczne państwa.

Program wydarzenia był przede wszystkim skierowany do Absolwentów Wydziału, którzy spotykając się cyklicznie w szerokim gronie, z jednej strony podtrzymują przyjaźnie i zawierają nowe kontakty, a z drugiej strony dyskutują na temat przyszłości wybranych kierunków studiów. Podczas Akademii wręczono wiele odznaczeń i nagród za zaangażowanie w rozwój biznesu i nauki.

O tym, że niniejsza edycja zjazdu ma charakter szczególny, mówił główny organizator wydarzeń – dr hab. inż. Robert Król, prof. Politechniki Wrocławskiej – kierownik Katedry Górnictwa oraz prezes Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Górniczego. Organizator złożył szczególne podziękowania partnerom Jubileuszu, wśród których był KGHM Polska Miedź i PGE – Polska Grupa Energetyczna oraz dla Engram – Grupa Energetyczna, która po raz pierwszy stała się w tym roku częścią wydarzenia. Obecność Grupy Engram nie była przypadkowa – jest to lider branży elektroenergetycznej oraz firma bardzo prężnie działa w dziedzinie górnictwa – dodał dr hab. inż. Robert Król, prof. Politechniki Wrocławskiej.

Podejmowane działania Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej z partnerami zewnętrznymi przekładają się na skrupulatne przygotowywanie Absolwentów do pracy zawodowej i rozwijanie badań naukowych. Z tego względu Prezes Zarządu Grupy Energetycznej Engram Łukasz Moraś podziękował Dziekanowi Wydziału prof. dr. hab. inż. Radosławowi Zimrozowi oraz Kierownikowi Katedry Górnictwa Politechniki Wrocławskiej dr. hab. inż. Robertowi Królowi za wartościową współpracę, wyrażając nadzieję na kolejne lata łączenia sił i pogłębiania relacji pomiędzy biznesem a jednostkami naukowo-badawczymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj