niedziela, 26 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościHolandia przedłuża godzinę policyjną

  Holandia przedłuża godzinę policyjną

  -

  Podczas wtorkowego posiedzenia izby niższej niderlandzkiego parlamentu (Tweede Kamer), posłowie zdecydowali o wydłużeniu godziny policyjnej, która obowiązywała od 23 stycznia do 10 lutego (środa). Zgodnie z przyjętą uchwałą, nadal nie będzie można przebywać poza domem w godzinach 21:00-4:30 do 2 marca.

  Za poparciem propozycji gabinetu Marka Rutte opowiedziały się najważniejsze siły polityczne. Przeciwko była jedynie skrajna prawica Geerta Wildersa (PVV), który przekonywał w parlamencie, że nie ma żadnych dowodów na zmniejszenie liczby infekcji dzięki godzinie policyjnej.

  Stanowisko zmienili natomiast socjal-liberałowie z koalicyjnego D66. Sceptyczni wcześniej wobec proponowanych obostrzeń, teraz opowiedzieli się jednoznacznie za rządową propozycją.

  Jak poinformowało na swojej stronie internetowej holenderskie ministerstwo zdrowia, liczba osób, u których stwierdzono koronawirusa, przekroczyła milion. Ministerstwo poinformowało również, że dotychczas przeciwko COVID-19 zaszczepiono około 500 tys. osób.

  Źródło: PAP

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły