środa, 1 lutego, 2023
More

  I po prawo jazdy

  -

  Mandat w wysokości 1500 złotych, 10 punktów karnych oraz utrata prawa jazdy dla 21- latka, który w dniu wczorajszym pędził ulicą Krzeszowa z prędkością 110 k/h w terenie zabudowanym.​

  Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej surowe pod kątem wysokości mandatów karnych również wobec kierowców, którzy nie przestrzegają limitów prędkości. Przekonał się, o tym  21-letni kierowca Seata Exeo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z nowym taryfikatorem kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy.

  Czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg jest priorytetem policjantów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością, ponoszą surowe konsekwencje. Głównie z tej to przyczyny dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków drogowych. Dlatego też policjanci ruchu drogowego, w każdym przypadku, reagują na zachowania kierowców, którzy łamią przepisy w ruchu drogowym. 

  Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przypominając im o bezpiecznej jeździe i ograniczeniu prędkości na drogach.

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły