I Szkolny Turniej Szachowy Chełmsko Śląskie 2023

0
86

Dzięki pomocy Wiesława Lipienia i Małgorzaty Muchy turniej przybrał charakter profesjonalnej rozgrywki.  Wiesław Lipień wraz z uczniem klasy 8a chełmskiej szkoły – Arturem Muchą pełnili funkcję sędziów i ekspertów, wyjaśniając wszystkie reguły, zasady panujące na turniejach szachowych. W poprzednich miesiącach uczniowie czynnie uczestniczyli w organizowanym przez szkołę kółku szachowym, poznając tajniki, reguły i zasady tej królewskiej gry.

Zawody zostały rozegrane w systemie każdy z każdym. Po dwugodzinnej rywalizacji pierwszym szkolnym mistrzem szachowym został Bartłomiej Niepsuj – uczeń klasy 8a, drugie miejsce zajął Maksymilian Kołodziej (kl. 4a), trzecie miejsce zajęła Maja Trojanowska (kl. 6a). Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału. Podczas turnieje dały znać o sobie emocje, chęć walki i prawdziwa sportowa rywalizacja. Pojawiły się też łzy wzruszenia co świadczy o dużej potrzebie i wartościach organizacji różnych gier i turniejów dla dzieci i młodzieży. Spoglądając na dzisiejszy świat, cieszy fakt że gra w szachy nie straciła na swojej popularności i atrakcyjności dla młodego człowieka. Potrzebna jest tylko odpowiednia osoba , która potrafi zachęcić i poprowadzić zajęcia szachowe, wykorzystując cały potencjał i predyspozycje szachistów.

Na koniec rozdano dyplomy i nagrody, które dofinansowała Rada Rodziców przy  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chełmsku Śląskim,  za co serdecznie dziękujemy.

Zabawa była wyśmienita i pełna pozytywnych wrażeń.

Organizatorzy :

  • Zespół Szkolono-Przedszkolny w Chełmsku Śląskim
  • Stwoarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska”
  • Szczepan Zając

Foto nadesłane do redakcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj