wtorek, 31 stycznia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaI znów kierowca po metamfetaminie

  I znów kierowca po metamfetaminie

  -

  W poniedziałkowy wieczór podczas patrolu miasta, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali do kontroli jadącego AUDI 21-letniego kamiennogórzanina. Mężczyzna w trakcie wykonywanych czynności był nerwowy i pobudzony, w związku z czym policjanci poddali go badaniu narkotestem na zawartość narkotyków w jego organizmie. Niestety i w tym przypadku okazało się, że się nie pomylili. Narkotest wykazał obecność metamfetaminy w jego organizmie. On sam również przyznał, że wcześniej zażywał ten narkotyk

  21-latek został zatrzymany i standardowo pobrana została mu krew do dalszych celów procesowych. Kierowcy powinni wiedzieć, że każdy stosowany narkotyk wpłynie na ich zachowanie za kierownicą. Siła reakcji zależy od rodzaju i ilości zażytej substancji. Trzeba mieć świadomość, że substancje psychoaktywne powodują szereg zaburzeń. Mogą być one związane z funkcjami poznawczymi, spowolnieniem czasu reakcji, zaburzeniami koncentracji uwagi, koordynacji ruchów, równowagi i wyczucia odległości. U wielu kierowców po zażyciu takich substancji pojawia się nadmierne poczucie pewności siebie, bądź ataki nieuzasadnionego lęku, przyśpieszona akcja serca, zwiększona skłonność do ryzykownych i agresywnych zachowań na drodze. Wiele substancji powoduje też trudną do opanowania dla kierowcy senność, obniżenie refleksu i zdolności szybkiej oceny sytuacji.

  Chyba pisaliśmy już o odpowiedzialności karnej za kierowanie pod wpływem narkotyków. Niektórych pewnie mdli, jak to czytają kolejny raz…więc uwaga jeszcze raz kilka informacji dla opornych:

  • grzywna w liczbie stawek dziennych od 10 do 540 przy czym stawka dzienna może wynosić od 10 do 2.000 zł;
  • kara ograniczenia wolności od 1 miesiąca do 2 lat;
  • kara pozbawienia wolności do lat 2;
  • zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata sięgający nawet do 15 lat

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły