Informacja o zwolnieniu z tytułu kompostowania odpadów

0
286

Informujemy, że od 1 marca 2021 roku na podstawie Uchwały nr III/229/21 Rady Miejskiej w Lubawce z dnia 11 lutego 2021 roku w sprawie zmiany Uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odebranymi z nieruchomości położonych na terenie Gminy Lubawka oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty, obowiązuje nowa stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 24,00 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z § 7 ust. 2 Uchwały nr XIII/197/20 Rady Miejskiej w Lubawce z dnia 30 listopada 2020 roku w sprawie wyboru metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odebranymi z nieruchomości położonych na terenie Gminy Lubawka oraz ustalenia wysokości tej opłaty istnieje możliwość zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości budynków mieszkalnych jednorodzinnych kompostujących bioodpady (tzn. posiadających przydomowe kompostowniki).

Zwolnienie przysługuje w kwocie 1,00 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość.

Aby skorzystać ze zwolnienia należy złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zaznaczając poz. 55 w części D.4. oraz część E.

Druk deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi : – deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami – klik – oświadczenie – klik

UWAGA! Bioodpady nie będą odbierane z nieruchomości jednorodzinnych po złożeniu deklaracji, na której zaznaczono posiadanie kompostownika, tym samym pojemnik na bioodpady zostanie zabrany z nieruchomości.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu 516-317-539 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem przybylska.agnieszka@lubawka.eu

Źródło: UM Lubawka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj