niedziela, 26 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościInformujemy - Przypominamy !!!

  Informujemy – Przypominamy !!!

  -

  Kulig za samochodem = niebezpieczna i zakazana zabawa

  Po pierwsze — bezpieczeństwo
  Jazda na sankach to świetna zabawa. Łatwo jednak zauważyć, że w porównaniu z wyposażonym w zimowe opony, skrętne koła i hamulce samochodem są one mało zwrotne i nie pozwalają na zatrzymanie się wtedy, kiedy tego chcemy. Wystarczy, że kierowca mocno użyje hamulca, zamiast stopniowo wytracać prędkość, by doszło do wypadku.

  Po drugie — kara
  Stopień zagrożenia, jaki wiąże się z urządzaniem kuligu za samochodem, powinien skutecznie odwieść od takiego zamiaru każdego, kto chciałby urozmaicić ferie dzieciom. Jeśli to jednak z jakichś powodów za mało, to przepisy dodają tu odpowiednią karę. — Ciągnięcia za pojazdem osoby na sankach czy nartach zabrania art. 60 ust. 2 pkt 4 Prawa o ruchu drogowym. Osoby, które go nie przestrzegają, powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Grozi za to kara w wysokości do 500 zł oraz 5 punktów karnych

  Używanie samochodu, quada czy ciągnika do organizowania kuligu to ryzykowny pomysł. Na publicznie dostępnych drogach zakrawa on już na szaleństwo.

  Zastanawiające jest to, że kierowcy decydują się na narażanie na takie niebezpieczeństwo własnych dzieci czy znajomych.

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły