wtorek, 31 stycznia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaJazda na „podwójnym gazie"

  Jazda na „podwójnym gazie”

  -

  Kamiennogórscy policjanci minionej nocy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego minionej nocy, patrolując ulice miasta zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Uwagę mundurowych zwróciło uszkodzone w pojeździe oświetlenie. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. W takcie wykonywanych czynności od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

  Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły