czwartek, 2 lutego, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatowe"Jesienne wędrowanie" - rajd integracyjny

  “Jesienne wędrowanie” – rajd integracyjny

  -

  30.09.2022r. osoby z niepełnosprawnościami z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, wzięły udział w Rajdzie Integracyjnym “Jesienne wędrowanie”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie “Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

  W tym roku piechurzy, przy współudziale leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra – Pana Mariusza Sopaty i Pań Anny Pasiut i Beaty Kimla – Wójcik, odkrywali tajemnice przyrody w Rezerwacie Przyrody Głazy Krasnoludków.

  Uczestnicy rajdu poznali wiele ciekawostek z życia zwierząt leśnych budowali domki dla jeży i żmij, rozwiązywali zagadki przyrodnicze, uczyli się odróżniać grzyby jadalne i trujące. Wspólnie z Panem Mariuszem pokonywali wytyczony szlak turystyczny z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Chętni wzięli udział w warsztatach artystycznych z wykorzystaniem materiałów plastycznych i darów natury. Każdy mógł również sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe podczas gier i zabaw ruchowych. Dla wszystkich uczestników imprezy organizator zapewnił posiłek.

  Zarząd Stowarzyszenia “Podaj Rękę Kamienna Góra” serdecznie dziękuje za współpracę: Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

  Impreza integracyjna “Jesienne wędrowanie” przeprowadzona została w ramach projektu “Ciekawi świata” i była współfinansowana przez Powiat Kamiennogórski, Gminę Miejską Kamienna Góra oraz Gminę Kamienna Góra.

  Źródło : Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły