piątek, 17 listopada, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKamiennogórska policja dba o bezpieczeństwo w rejonach szkół

  Kamiennogórska policja dba o bezpieczeństwo w rejonach szkół

  -

  1 września jest dla wielu osób dniem szczególnym. Niektórzy po raz pierwszy przekroczą próg szkoły. Ważne jest aby dzieci znały podstawowe zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się po drogach. Kamiennogórska policja nie tylko w tych jego pierwszych dniach ale przez cały rok zwraca uwagę na zachowanie się pieszych i kierujących w obrębie szkół czy przystanków autobusowych. Są to newralgiczne miejsca, w których dzieci powinny czuć się bezpiecznie.

  Przypominamy, że w rejonie przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność.

  Drogie dzieci! Pamiętajcie aby rozejrzeć się przed wejściem na jezdnię. Samochód nie ma możliwości zatrzymania się w miejscu. Wtargnięcie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd jest zabronione. Kierowcę ochroni karoseria, a Was?

  Apelujemy aby nie przebiegać przez jezdnię, a korzystanie z telefonu przełożyć na drugą stronę ulicy. Chwila nieuwagi w trakcie patrzenia w ekran może kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

  Drogi Kierowco! Pamiętaj, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych należy zwolnić i ustąpić pierwszeństwa osobom, które są na tym przejściu i na nie wchodzącym. Niedopuszczalnym jest wyprzedzanie w tym rejonie.

  Bądźmy uważni podczas korzystania z dróg. Bezpieczeństwo zależy od zachowania wszystkich uczestników ruchu!

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły