czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatoweKamiennogórskie bocianie gniazdo w remoncie

  Kamiennogórskie bocianie gniazdo w remoncie

  -

  Rozpoczęliśmy prace związane z konserwacją bocianiego gniazda przy ul. Legnickiej w Kamiennej Górze. Wszelkie działania prowadzimy pod nadzorem ornitologa.

  Bocianie gniazdo przy drodze krajowej nr 5 na trwale wpisało się w krajobraz miasta i nie będziemy zmieniać jego lokalizacji. Aby polepszyć warunki bytowania ptaków zdemontujemy całą platformę i istniejące gniazdo. Musimy także odrobinę skrócić górną część pnia, na której było ono posadowione. Jest to konieczne, ponieważ pień jest w tym miejscu osłabiony. Następnie zostanie zamontowana nowa platforma, którą postaramy się zabezpieczyć przed wilgocią. Na niej zostanie ustawione gniazdo.

  – Usuniemy nadmiar materiału gniazdowego, zgromadzonego w ciągu wielu sezonów lęgowych. Na nową platformę przeniesiemy ok. 40 cm gałęzi i wyściółki z wierzchniej części gniazda – tłumaczy Magdalena Bręśkiewicz kierownik wydziału infrastruktury miejskiej i ochrony środowiska.

  Prace potrwają do 27 lutego 2021 r.

  Źródło: UM Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły