środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościKapitan Tom Moore - nie żyje

  Kapitan Tom Moore – nie żyje

  -

  Zmarł Tom Moore – stuletni weteran z Wielkiej Brytanii, który wiosną ubiegłego roku zebrał dla tamtejszej służby zdrowia prawie 33 mln funtów. Jak poinformowała jego córka od niedzieli przebywał on w szpitalu z powodu zapalenia płuc wywołanego zakażeniem koronawirusem.

  Kapitan Moore stał się symbolem nadziei, kiedy epidemia koronawirusa stała się problemem globalnym.  Stuletni weteran II wojny światowej zasłynął z tego, że w kwietniu ubiegłego roku ogłosił wyzwanie dla siebie połączone ze zbiórkę pieniędzy na pomoc lekarzom i pielęgniarką. Poruszający się przy pomocy chodzika na kółkach Tom Moore zbierając fundusze na publiczną służbę zdrowia postanowił, że przed setnymi urodzinami przejdzie sto liczących 25 metrów okrążeń wokół domu.

  Źródło: PAP

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły