niedziela, 26 marca, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKierowanie pojazdem pomimo decyzji o zakazie prowadzenia pojazdów to przestępstwo

  Kierowanie pojazdem pomimo decyzji o zakazie prowadzenia pojazdów to przestępstwo

  -

  Policjanci bardzo często zatrzymują kierowców, którzy prowadzą pojazdy pomimo tego, że sąd odebrał im prawo jazdy za kierowanie po alkoholu czy przekroczenie limitu punktów karnych.Ostatni taki przypadek miał miejsce kilka dni temu.37 -letni Adrian R. został zatrzymany na terenie gminy przez kamiennogórską drogówkę do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za “kółko”, ponieważ Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres dwóch lat.

  PRZYPOMINAMY !!

  Przestępstwo z art. 244 k.k. polega na niezastosowaniu się do zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd w związku z wcześniej popełnionym przez kierowcę przestępstwem. Popełnia je osoba, która np. kieruje samochodem po drodze publicznej pomimo, że wcześniej została skazana i posiada kilkuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnienie przestępstwa z art 244 k.k. – tj. złamanie sądowego zakazu – grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności .

  Źródło: KPP Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły