wtorek, 31 stycznia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKierowca BMW z promilami

  Kierowca BMW z promilami

  -

  Policjanci kamiennogórskiej policji zatrzymali dzisiejszej nocy (29 czerwca br.) 29-letniego kierowcę BMW, który znajdując się pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek, w wyniku którego 61-letni pasażer w stanie bardzo ciężki trafił do Szpitala Specjalistycznego w Wałbrzychu z licznymi obrażeniami głowy, twarzy i ciała. Nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

  Dzisiejszej nocy (29 czerwca br.) tuż po północy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 5 na terenie gminy Kamienna Góra. Ze zgłoszenia wynikało, że pojazd marki BMW w którego wnętrzu znajdują się dwie osoby, na łuku drogi uderzył w barierki ochronne. Przybyłe na miejscu służby ratunkowe musiały wydobywać z wnętrza auta dwóch mężczyzn, którzy zakleszczeni nie byli wstanie opuścić pojazdu. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem marki BMW, 29-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna usiłował oszukać policjantów, mówiąc do nich w języku belgijskim twierdził, że nie zna języka polskiego. Niestety podróżujący z nim pasażer w wyniku tego zdarzenia doznał na tyle poważnych obrażeń ciała, iż koniecznym było przetransportowanie go do Szpitala Specjalistycznego we Wałbrzychu, gdzie 61-latek trafił na oddział intensywnej terapii w stanie bardzo ciężkim z obrażeniami głowy, twarzoczaszki i płuc. Natomiast 29-letni kierowca został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w tutejszym areszcie. Nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

  Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2! Sąd orzeka wobec takiego kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15, przy czym nie krócej niż na 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości, będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie wobec takiego kierowcy świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
  Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego opisane jest w art. 177 kodeksu karnego. W zależności od uszczerbku na zdrowiu osoby pokrzywdzonej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, lub karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. W sytuacji kiedy sprawcą wyżej opisanego wypadku był nietrzeźwy kierowca, to wówczas sąd może wymierzyć mu karę do 12 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Kiedy spożywasz alkohol, nie wsiadaj za kierownicę! Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo!

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły