środa, 17 kwietnia, 2024
More
  Strona głównaKronika policyjnaKierowco zwolnij! Podsumowanie akcji „Prędkość”

  Kierowco zwolnij! Podsumowanie akcji „Prędkość”

  -

  23 maja 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego prowadzone były wzmożone działania mające na celu zmniejszenia ilości osób przekraczających prędkość. Mimo licznych apeli oraz komunikatów kierowcy nadal nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Brak świadomości kierujących, co do niebezpieczeństwa jakie stwarzają poprzez nadmierną prędkość jest nadal porażająca. Każdy ma wymówkę, która ma go zwolnić z odpowiedzialności za swoje czyny. Dlatego też działania, w których ujawniane są osoby, które nagminnie nie stosują się do obowiązujących przepisów są niezbędne. 23 maja 2022 roku funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole prędkości na terenie powiatu kamiennogórskiego. Podczas tej akcji dokonali sprawdzenia ponad 20 pojazdów, z których aż 14 popełniło wymienione wykroczenie.

  Dwóch kierujących wpisało się na listę osób ukaranych mandatami w kwocie 1000 złotych…

  Jeden z nich 23-letni mieszkaniec Krzęcina (woj. małopolskie) w Domanowie przy ograniczeniu 40km/h, w terenie zabudowanym, mknął aż o 44 km/h za dużo.

  Natomiast 35-letni mieszkaniec Wrocławia, poza obszarem zabudowanym, przy ograniczeniu do 60 km/h osiągnął prędkość 105 km/h. Mamy nadzieję, że kwota jaką Panowie muszą uiścić za popełnione wykroczenie ostudzi ich zapał do szybkiej jazdy.

  Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły