środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaAktualnościKolejne 22 km autostrady otwarte

  Kolejne 22 km autostrady otwarte

  -

  Obecnie Dyrekcja Dróg i Autostrad (Ředitelství silnic a dálnic) otworzyła dwa odcinki autostrady D11 między Hradcem Králové, Smiřicami i Jaroměřem. Nowe odcinki autostrady odciągną cały ruch tranzytowy z niewystarczających już dróg I/11, I/33 i I/37. Dzięki temu w okolicznych gminach znacznie zmniejszy się zanieczyszczenie hałasem, imisje z ruchu drogowego oraz ryzyko wypadków drogowych.

  „Dzisiejsze oddanie do użytku ponad 22 kilometrów autostrady D11 to znacząca zmiana dla ukończenia ważnego połączenia autostradowego między Czechami a Polską w pobliżu wsi Královec, gdzie nasza D11 połączy się z polską drogą ekspresową S3. Chciałbym podziękować wykonawcy za większą wydajność i ciężką pracę, kiedy udało nam się przyspieszyć budowę między Hradcem Králové a Smiřicami o sześć miesięcy, a dziś możemy jednocześnie uruchomić oba odcinki autostrady, co jest kluczowe korzyści dla przepływu ruchu. Obecnie niewystarczające i zatłoczone drogi I klasy są zastępowane przez drogę o przepustowości i kierunku podzielonym. Miejsca wypadków są usuwane, ponieważ z trasy znikają przejazdy kolejowe z innymi drogami. To znacznie zmniejsza ryzyko wypadków drogowych. Oczywiście autostrada przynosi również duże korzyści mieszkańcom wszystkich okolicznych miasteczek i wsi, którzy mogą liczyć na znaczne ograniczenie ruchu. Teraz ważne jest, aby dojechać do granicy autostradą D11. Pozostałe dwie sekcje są więc również intensywnie przygotowywane. Już teraz trwają zakupy gruntów pod budowę między Trutnovem a granicą państwową, a rozpoczęcie budowy spodziewamy się w 2023 r..Obecnie uzyskaliśmy decyzję o warunkach zabudowy na odcinku między Jaroměřem a Trutnovem, dlatego przygotowujemy się do rozpoczęcia przygotowania praw własności” – powiedział Radek Mátl, dyrektor generalny ŘSD, podczas oddawania do użytku.

  W ramach budowy obu odcinków autostrady wybudowano 28 mostów, 4 przejazdy kolejowe i 10 ekranów akustycznych o łącznej długości prawie 8 kilometrów.

  Autostrada D11 jest częścią czeskiej sieci szkieletowej, która łączy naszą stolicę z Hradcem Králové, aw przyszłości z Polską. Jednak jego znaczenie jest również ogólnoeuropejskie. Zgodnie z umową międzynarodową należy do europejskiego korytarza transportowego Paryż – Moskwa, który łączy Europę Zachodnią i Wschodnią.

  ŹródŁo: ŘSD ČR

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły