Kolejne luzowania w Czechach

0
194
Poland Czech Republic High Resolution Sign Flags Concept

Od przyszłego poniedziałku (24 maja 2021 r) dojdzie do kolejnych luzowań w kraju, będą one dotyczyć głównie szkolnictwa, ale też np. hoteli.

Warunkiem, żeby wziąć udział w zajęciach fitness albo nocować w hotelu, będzie negatywny test na obecność koronawirusa, podwójna dawka szczepionki albo potwierdzenie o przebyciu zakażenia.

SZKOLNICTWO

Od poniedziałku 24 maja skończy się nauczanie hybrydowe na drugim stopniu szkół podstawowych w całej Republice Czeskiej. Do nauczania teoretycznego powrócą też wszyscy uczniowie szkół średnich. Poinformował o tym na Twitterze Minister Szkolnictwa Robert Plaga.

Nauczanie teoretyczne zostanie przywrócone również na uniwersytetach, warunkiem jest dotrzymanie 1,5 metra odległości między studentami.

Kolejne luzowania dotyczą szkół artystycznych, które od 24 maja będą mogły bez ograniczeń uczyć uczniów, którzy mają negatywny wynik testu na koronawirusa.

HOTELE

Wszystkie usługi noclegowe zostaną otwarte od przyszłego tygodnia. Nie będzie żadnych ograniczeń pojemności. Goście jednak będą musieli przedłożyć zaświadczenie o szczepieniu, negatywnym wyniku testu lub o tym, że w ciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19.

KULTURA

Od poniedziałku 24 maja będzie można organizować imprezy kulturalne dla tysiąca osób na zewnątrz i pięciuset wewnątrz. Warunkiem będzie negatywny test na obecność koronawirusa albo podwójna dawka szczepionki, albo potwierdzenie o przebyciu zakażenia.

CENTRA SPORTOWE

Od przyszłego poniedziałku w zamkniętych pomieszczeniach będzie mogło uprawiać sport 30 osób, na świeżym powietrzu 50 osób.

Źródło: vlada.cz / Ministerstwo Szkolnictwa / Ministerstwo Kultury Czeska Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj