piątek, 31 marca, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKolejni oprawcy zatrzymani

  Kolejni oprawcy zatrzymani

  -

  Kamiennogórscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn z gminy Kamienna Góra, którzy usłyszeli zarzuty znęcania się nad swoimi bliskimi. 44 – latek oraz 27 – latek będą musieli regularnie zgłaszać się na policję w ramach dozoru. Oprócz tego 27 – latek usłyszał zakaz zbliżania się do rodziny i nakaz opuszczenia mieszkania. Obojgu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
  Są sytuacje, kiedy nie wolno czekać. Wtedy trzeba wzywać policję. Jeśli chociaż domyślamy się, ze za ścianą może dziać się komuś krzywda, powinniśmy niezwłocznie powiadomić Policję.

  Kamiennogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z gminy Kamienna Góra, którzy regularnie znęcali się nad swoimi bliskimi. Pierwszy z nich, 27 – letni mężczyzna usłyszał zarzut znęcania nad żoną oraz małoletnimi dziećmi. Miał wszczynać w swoim domu awantury, znajdując się pod wpływem alkoholu. Wtedy też miało dochodzić do rękoczynów, jak też przemocy psychicznej. Padały słowa wulgarne zarówno w stosunku do dzieci jak też do żony, mężczyzna też miał ich szarpać i popychać. Prokurator zdecydował o zastosowaniu w stosunku do 27 – latka wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do bliskich. Nakazał również natychmiastowe wyprowadzenie się ze wspólnego mieszkania na okres 3 miesięcy. To już nie pierwszy raz, kiedy 27 – latek ma konflikt z prawem w związku ze znęcaniem się nad rodziną.

  Drugi, 44 – letni mieszkaniec gminy, został przez kamiennogórskich policjantów zatrzymany , gdzie następnie kryminalni postawili mu zarzut znęcania psychicznego nad matką. Mężczyzna również miał problem z alkoholem, pod wpływem którego stawał się w stosunku do swojej matki agresywny. Mężczyzna w dniu 20 listopada br. został przez policjantów doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze. Prokurator w tym przypadku zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

  Obu mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. To jednak sąd będzie decydował o wymiarze tej kary.

  Źródło: asp. Paulina Basta KPP Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły